0

راه های کسب درآمد اینترنتی

راه های کسب درآمد اینترنتی

طی چندین سال گذشته، علاقه به راه های کسب درآمد اینترنتی افزایش یافته است و تعداد افراد زیادی به صورت اینترنتی کسب درآمد می‌کنند. اینترنت در سال‌های اخیر به قدری سبک زندگی افراد را تغییر داده که این روزها زندگی بدون اینترنت تقریباً غیرممکن است. روش‌های بسیاری هم برای کسب درآمد از طریق اینترنت وجود دارد. با این حال، هنوز هم برخی مشاغل هستند که نمی‌توان با استفاده از لپ تاپ، آن‌ها را انجام داد. در این مطلب، می‌خواهیم روش‌های پرطرفدار کسب درآمد اینترنتی را برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

راه های کسب درآمد اینترنتی

۱. دراپ شیپینگ راه‌اندازی کنید

کسب درآمد اینترنتی دراپ شیپینگ

طی سال‌های گذشته، تغییرات بسیاری در کسب‌وکاها و سبک زندگی افراد رخ داده است. یکی از این تغییرات کسب‌وکاری، ظهور تجارت الکترونیک بود. راه‌های مختلفی برای راه‌اندازی یک تجارت الکترونیک وجود دارد که برخی از آن‌ها نیازی به حمل و نگهداری محصولات ندارند. دراپ شیپینگ یکی از همین روش‌های تجارت الکترونیک است.

دراپ شیپینگ یک مدل تجاری است که در آن، محصولاتی را که می‌فروشید مانند لوازم بهداشتی، در انبار نگهداری نمی‌کنید. در عوض، وقتی مشتری محصولی از فروشگاه شما می‌خرد، محصول از انبار تأمین‌کننده به صورت مستقیم برای خریدار ارسال می‌شود. از آنجایی که هزینه‌های راه‌اندازی این نوع تجارت الکترونیک کم است، به یک روش محبوب و پرطرفدار تبدیل شده است.

۲. فروش محصولات دیجیتال

فروش محصولات دیجیتال

یکی دیگر از راه های کسب درآمد اینترنتی، فروش محصولات دیجیتال است. راه‌اندازی این کسب‌وکار هزینه خیلی زیادی ندارد. در این روش کسب درآمد می‌توانید راهنما‌ها، کتاب‌های الکترونیکی، یافته‌های تحقیقاتی، فایل‌های قابل دانلود مانند PDFو … را به فروش برسانید.

فروش محصولات دیجیتال به منبع خوبی برای درآمد غیرفعال تبدیل شده است که افراد بسیاری به سراغ این روش می‌روند و کسب درآمد می‌کنند. همچنین با تعیین تخفیف‌های مناسبی مانند تخفیف 20 درصدی می‌توانید فروش خود را افزایش دهید.

نکات مهم فروش محصولات دیجیتال عبارت‌اند از:

 • کتاب‌های الکترونیک به عنوان یک محصول دیجیتال بسیار محبوب شده‌اند؛
 • محصولات دیجیتال مقیاس‌پذیر هستند. هیچ محدودیتی برای تعداد محصولاتی که می‌توانید بفروشید، وجود ندارد؛ بدون موجودی، بدون تولید‌کننده، بدون حمل و نقل یا تدارکات! تنها کافی است محصولات را بازاریابی کنید؛
 • برای فروش محصولات دیجیتال باید قوانین صدور مجوز را بدانید؛
 • افراد بسیاری محصولات دیجیتال تولید می‌کنند تا جریان درآمد دیگری را به کسب‌وکار اصلی خود اضافه کنند؛ خواه مشاوره، تحصیل یا عضویت در سایت! شما می‌توانید در توییتر و لینکدین حضور داشته و محصولات خود را تبلیغ کنید و فروش داشته باشید.

۳. افیلیت مارکتینگ

کسب درآمد اینترنتی افیلیت مارکتینگ

چگونه می‌توان از افیلیت مارکتینگ کسب درآمد کرد؟ یکی از راه های کسب درآمد اینترنتی، افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش است.  اساساً، شما پیشنهاد خرید یا معرفی محصول خود را روی وب‌سایت یا وبلاگ ناشر افیلیت قرار می‌دهید. اگر محصول شما به فروش برود، مبلغی را به ناشر افیلیت پرداخت می‌کنید که برای محصول شما تبلیغ انجام داده است.

نکات مهم افیلیت مارکتینگ عبارت‌اند از:

 • کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ در ابتدا ممکن است بسیار کم باشد؛ اما اگر ثابت قدم باشید و استراتژی‌های خود را اصلاح کنید، می‌تواند به منبع عالی درآمد منفعل تبدیل شود؛
 • ایجاد اعتماد در مخاطبین خود مهم‌ترین کاری است که باید در افیلیت مارکتینگ انجام دهید؛

۴. فریلنسری را امتحان کنید

فریلنسری

یکی از راه های کسب درآمد اینترنتی و کسب درآمد ماهانه که خیلی محبوب است، ارائه خدمات مستقل به مشتریان به صورت آنلاین می‌باشد؛ نویسندگی، مترجمی، طراحی گرافیک، وارد کردن اطلاعات، بازاریابی دیجیتال. شما با توجه به مهارت و علاقه خود، می‌توانید هرکدام از این کارها را انجام داده و دستمزد دریافت کنید. فریلنسری می‌تواند شغل دوم یا اصلی شما باشد. افراد بسیاری هستند که فریلنسری را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کرده و مشغول به کار هستند.

اگر کار شما خوب باشد و نتیجه‌ای که مشتریان می‌خواهند را به آن‌ها ارائه دهید، مشتریان دنبال شما خواهند آمد. به عنوان مثال، کسب‌وکار‌ها نویسندگانی را برای ایجاد محتوایی استخدام می‌کنند که باعث افزایش ترافیک می‌شود، نه برای واژه‌سازی! نتیجه را به مشتریان نشان دهید و هنر خود را در معرض نمایش بگذارید و به ازای نتیجه عالی، دستمزد دریافت کنید. هرچه کار شما بهتر باشد و نتیجه بهتری برای کسب‌وکار به ارمغان بیاورید، می‌توانید دستمزد بیشتری هم دریافت کنید.

آخرین چیزی که برای فریلنسری باید در نظر گرفت، این است که فریلنسری تجارت مستقیم زمان با پول است! شما می‌توانید با تعداد کمی از مشتریان درآمد خوبی به دست ‌آورید؛ اما لحظه‌ای که کار را متوقف ‌کنید، جریان نقدینگی هم متوقف می‌شود.

نکات مهم فریلنسری عبارت‌اند از:

 • نتیجه و سوابق کاری خود را جمع‌آوری کنید تا به شما در به دست آوردن شغل بعدی کمک کند؛
 • فریلنسینگ یک تجارت مستقیم پول با زمان است؛ هر زمانی که کار نکنید، دیگر منبع درآمدی نخواهید داشت؛
 • نتیجه کارهای خود را به مشتریان نشان دهید و در نهایت هم بهترین کار را انجام دهید تا دستمزد بالاتری به دست آورید؛
 • ارزش کار خود را بدانید؛ شما قدرت تعیین قیمت را دارید.

۵. یک اینفلوئنسر شوید

کسب درآمد اینترنتی اینفلوئنسر

اینفلوئنسر‌ها یک کانال بازاریابی محبوب برای برند‌های کوچک و بزرگ هستند؛ به طوری که ۶۸٪ از بازاریابان شرکت‌هایی با بیش از ۱۰۰ کارمند در ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ با آن‌ها کار می‌کردند. اگر دیگران می‌توانند اینفلوئنسر باشند، شما هم می‌توانید! شما می‌توانید پست‌های آموزشی در پیج اینستاگرام خود قرار دهید. همچنین می‌توانید کلیپ‌های چند دقیقه‌ای را ضبط کنید و در پیج خود قرار دهید. اگر کلیپ‌هایی که ضبط می‌کنید، باب میل کاربران اینستاگرام باشد، شما را دنبال خواهند کرد.

برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر، به دنبال‌کننده‌های فعال نیاز دارید. امروزه اینفلوئنسر‌ها نیازی به داشتن میلیون‌ها فالوور ندارند. شما می‌توانید به یک نانو اینفلوئنسر یا میکرو اینفلوئنسر تبدیل شوید که به ترتیب اکانت‌هایی با حداکثر ۱۰.۰۰۰ و ۵۰.۰۰۰ فالوور نیاز دارند. اگر فالوورهای شما فعال باشند، خیلی سریع پیج‌تان مشهور می‌شود؛ اما اگر فالوورهای فیک خریده باشید، نه تنها پیج‌تان معروف نمی‌شود، بلکه اینستاگرام هم امتیاز خوبی به آن نمی‌دهد و به دیگر کاربران نشان داده نخواهد شد.

دو پلتفرم بزرگ برای این کار، یوتیوب و اینستاگرام هستند. برخی از محبوب‌ترین اینفلوئنسر‌ها، از طریق این پلتفرم‌ها مانند Lele Pons و pewdiepie به شهرت رسیدند.

هنگامی که یک فالوور دارید، می‌توانید به‌عنوان اینفلوئنسر از راه‌های مختلفی به کسب درآمد اینترنتی بپردازید:

 • هزینه پست‌های حمایت شده
 • گذاشتن استوری‌های تبلیغ
 • فروش محصولات در فروشگاه اینترنتی
 • افیلیت مارکتینگ
 • تبلیغات

نکات مهم اینفلوئنسری عبارت‌اند از:

 • تعداد فالوور‌هایی که دارید، به اندازه تعداد فالوور‌های فعال مهم نیست؛
 • TikTok جذاب‌ترین پلتفرم رسانه اجتماعی است که اینفلوئنسرها را جذب می‌کند؛
 • می‌توانید از چندین راه برای کسب درآمد اینترنتی استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مطلب با روش‌های کسب درآمد اینترنتی آشنا شدیم. حال که بهترین روش‌ها را می‌شناسید، شما هم می‌توانید همین حالا شروع کنید. وقت را هدر ندهید و کسب‌وکار اینترنتی خود را شروع کنید. مطمئن باشید که موفق خواهید شد. از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید از شما متشکریم.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *