0

روغن های صنعتی

روغن های صنعتی

روغن های صنعتی نوعی از روانکارها می باشد که در صنایع مختلف کاربرد دارند . اگر بخواهیم انواع روغن صنعتی را از لحاظ کاربرد تقسیــم بندی کنیم می توانیم آنها را در دسته بندی های روغن های محافظ ، روغن های هیدرولیک ، روغن های انتقال قدرت ، روغن های خنک کننده و روغن های موتور و دنده تقسیم بندی کنیـــم که در ادامه هر کدام را بیشتر توضیح خواهیم داد .

انواع روغن صنعتی

پایه یا بیس اویل روغـن های صـنـعتـی به دو زیر شاخه کلی تقسیم می شوند ، دسته اول با پایه نفتی و روغـن های صـنـعتـی با غیر نفتی یا مصنوعی تقسیـــم بندی می شوند . به روغن های صنعتی با پایه ی نفتی ، روغن مینرال و به روغن با پایه غیر نفتی ، روغن سنتیک گفتــه می شود .

برندهای معتبر

از برندهای معتبر تولید کننده روغن های صنعتی می توان به شل ، موبیل ، بی پی ، شوررون شاره کرد همچنین برندهای بهران ، پارس و سپاهان برند های معتبر داخلی می باشند که سهامی عام بوده و سهام آن در بورس خرید و فروش می شوند.

آشنایی با روغن شل

شرکت اروپایی شل یکی از شرکت های نفتی تولید کننده انواع روانکار ، روغن موتور و روغن صنعتی می باشد. امروزه روغن صنعتی شل یکی از پر مصرفترین روانکارهای مصرفی در صنایع مختلف نظیر سیمان ، پتروشیمی ، تولید برق ، خودروسازی ، مواد غذایی ، هوایی ، حمل و نقل ، دریایی و … می باشد. روغن شل شامل انواع مختلفی از روغن می باشد که برای مصارف صنعتی با برند shell تولید می شود. قبل از خرید روغن شل اطلاعات تولیدکننده دستگاه را مطالعه کنید تا روغن متناسب با نیاز خود استفاده کنید. با خرید روغن مناسب از صدمات احتمالی به دستگاه خود جلوگیری کنید.

مواد افزودنی در روغن

روانکارهای صنعتی بدون موار افزودنی دارای ویژگی های لازم جهت استفاده در دستگاه ها نبوده و برای تولید روغن صنعتی با کیفیت که در برابر حرارت و اکسیداسیون بهترین بازدهی را دهد ادیتیو ها را به روغن پایه اضافه می شود. که شامل موار زیر می باشد:

 • پاك كننده ها و معلق كننده ها
 • بهبود دهنده شاخص گرانروي
 • ضداكسيداسيون
 • ضدساییدگي
 • ضدخوردگي و ضد زنگ زدگي
 • پايين آورنده نقطه ريزش
 • ضد كف

روغن کمپرسور هوا

روغن کمپرسور هوا معروف به روغن VDL جهت استفاده در کمپرسور هوای پیستونی و انواع کمپرسور مارپیچی ، اسکرو و تیغهای تولید می‌شود. از ویژگی‌های روغن کمپرسور هوا می‌توان به آزاد سازی سریع هوا بدون ایجاد کف در نام برد . که به این دلیل نیاز به افزودنی های ضد کف در این روغن حائز اهمیت می باشد. روغن کمپرسور در ویسکوزیته گریدهای 32، 46، 68، 100، 150 تولید می شوند. روغن کمپرسور با ویسکوزیته پایین از سیالیت بیشتری نسبت به گریدهای بالاتر برخوردارند.

روغن کمپرسور سنتتیک

در مواقعی که به دلیل شرایط روغن مینرال پاسخگو نمی باشد باید از روغن با پایه سنتتیک استفاده کرد. روغن های کمپرسور سنتتیک پایه پلی آلفا آلفین (PAO) یا پلی آلکالین گلایکول (PAG) تولید میگردد و توانایی تحمل دمای بالاتری دارند . روغن های سنتتیک جهت روانکاری کمپرسورهای هوا در شرایط سخت و دمای بالا می باشند.
روغن کمپرسور سنتتیک دارای مقاومت خوب در برابر اکسیداسیون و زنگزدگی میباشد و این نوع روانکار شاخص گرانروی بالا نیز هست.
روغن های کمپرسور هوا با پایه سنتتیک باعث عملکرد بهتر کمپرسورهای هوا می گردند و زمان مورد نیاز سرویس تعویض روغن کمپرسور را تا حد زیادی افزایش میدهد و گاهاً این نوع روغنها را تا 10000 ساعت کارکرد نیز میتوان استفاده نمود.
همچنین روغن کمپرسور هوای سنتتیک به علت خاصیت ضد گرفتگی و جلوگیری از ایجاد رسوب باعث افزایش عمر دستگاه میگردند.

خرید روغن صنعتی

شرکت روغن صنعت آروشا یکی از بزرگترین مجموعه های فروش روغن در ایران می باشد. جهت خرید روغن های صنعتی اصلی با ما تماس بگیرید. تلفن تماس: 22920499

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *