0

شاید باورتان نشود که این خزنده شما را ثروتمند می کند

زالو

در سال های اخیر کسب و کار طب سنتی رونق چشمگیری گرفته و در کنار آن پرورش زالوی طبی هم رونق یافته.

در ادامه راجب این خزنده بیشتر صحبت می کنیم تا بدانید چرا شما را ثروتمند میکند.

زالو طبی

این نوع کرم آبزی از انواع متنوعی برخوردار بوده و نوع پزشکی آن بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است. در واقع تفاوت خاصی بین زالو طبی و آرایشی وجود ندارد و هر دو آنها زیر مجموعه یک نمومنه خاص قرار می گیرند.

در سالهای اخیر از پرورش زالو استفاده آرایشی در صنعت زیبایی شاهد رشد چشمگیری بوده است. این موجودات با بهبود عملکرد گردش موضعی خون در پوست سبب شفاف سازی آن و درمان جوش و آکنه می شوند. با توجه به خواص آنتی بیوتکی بزاق این نوع زالوها می توان از آنها برای درمان سریع تر زخمهای عفونی استفاده نمود.

از آنجایی که این موجود به طور کامل خونخوار است، افرادی که قصد پرورش و استفاده از زالو طبی را دارند باید به این نکته توجه کنند که تنها راه تغذیه این محصول خون جانوران است.

پرورش دهندگان زالو طبی برای تامین غذای این جانداران باید از کشتارگاه های مورد تایید سازمان بهداشت قرار داد بسته و مجوزهای لازم را جهت تامین خون مورد نیاز برای تغذیه زالوهای طبی خود اخذ نمایند.

زالو طبی صادراتی

با توجه به افزایش نیاز بازار به استفاده از زالو طبی صادراتی شاخدار، تکثیر و پرورش این جاندار در مراکز بسیاری صورت می پذیرد. در اکثر مراکز پرورش زالو طبی، استفاده از مخاذن ساخته شده از مواد اولیه پلی اتیلن گزینه مناسبی برای محیط یازی تکثیر این جاندار به حساب می آید.

از آنجایی که انواع مختلفی از زالو طبی جدید در سراسر کره زمین زیست می کنند، تشخیص زالوهای طبی از سایر انواع آن امری مهم به شمار رفته که تمامی پرورش دهندگان و مصرف کنندگان باید به آن توجه ویژه نمایند.

این نوع جانداران می توانند به 12 سانتی متر برسند و دارای رنگی سبز هستند. علاوه بر ویژگی های ظاهری، آزمایشات و بررسیهای دقیق تری نیز وجود دارند که می توانند شناسایی زالوهای طبی را آسان کنند.

 

زالو طبی صادراتی

 

زالوی طبی سبز

با توجه به جنسیت خاص زالوی طبی سبز زمینی که یک موجود هرمافرودیت است بنابراین در یک پک زالو که شما خرید می کنید جنسیت در قیمت تاثیر ندارد.

هرمافرودیت بودن به این معناست که تمامی رشته های زالو هم جنسیت نر و هم ماده را در خود دارند و در شرایط خاص قادر به خود باروری نیز هستند اما تمایل بیشتر به جفت گیری داشته و پس از جفت گیری هر دو زالو تخم گذاری کرده و پیله می بندند. فاکتوری که بیشتر در قیمت خرید زالو موثر است نوع کاربرد زالو، مولد یا غیر مولد بودن و همینطور لارو یا بالغ بودن آن است به عنوان مثال قیمت زالوی لارو یا بچه زالو پایین تر از زالو تجارتی بالغ است اما همین زالوی لارو اگر به صورت عمده خریداری شود قیمت پایین تری نیز خواهد داشت، در مورد کاربرد نیز زالوی طبی از زالوی آرایشی گران قیمت تر خواهد بود که در این مورد نیز قیمت خرید عمده پایین تر خواهد بود و بنابراین خرید زالو به صورت پک به صرفه تر و اقتصادی تر خواهد بود.

 

زالوی طبی سبز

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *