0

راه های موفقیت در صادرات + پیشنهاد ویژه

در این مقاله راه های موفقیت در صادرات را همراه یک پیشنهاد ویژه فرا میگیرید و باید بدانید آموزش های ارائه شده کاملاً عملی و بر اساس تجارب آقای جعفری است و افراد با فراگیری این دانش به راحتی با انجام یک معامله، شجاعت و جسارت انجام معاملات بزرگتر را فرا می گیرند.

راه های انتخاب موفقیت بسیار زیاد است، هر شخص به روش های گوناگون مسیر موفقیت خود را انتخاب و در راه رسیدن به آن تلاش های لازم را انجام می دهد. اما شما چگونه راه موفقیت خود را انتخاب می کنید؟ آیا هدفی برای رسیدن به خواسته هایتان دارید؟ چه چیزی باعث پیشرفت شما در مسیر انتخابی تان می شود؟ بهترین راه برای صادرات موفق چیست؟ برای پاسخ به این سوالات، با ما در این مقاله همراه باشید تا با تمامی نکات مورد نیاز در راه رسیدن به موقیت در حوزه صادرات آشنا شوید.

مهمترین عوامل موفقیت در صادرات

برای رسیدن به موفقیت در صادرات باید ۸ گام زیر را طی کنید.

 • ۱) انتخاب کالا
 • ۲) ایجاد هویت سازمانی
 • ۳) انتخاب بازار هدف
 • ۴) بازاریابی یا پیدا کردن مشتری خارجی
 • ۵) قیمت گذاری کالا
 • ۶) نقل و انتقالات پولی و رفع تعهد ارزی
 • ۷) حمل ونقل
 • ۸) فراگیری زبان انگلیسی

۱) انتخاب کالا یا انتخاب محصول

انتخاب کالا یا انتخاب محصول از مهم ترین و اصلی ترین مراحل در ابتدای شروع کار صادرات می باشد. چرا ؟ با یک مثال ساده توضیح خواهیم داد همانند ساخت و احداث یک واحد آپارتمان که از اصلی ترین مراحل احداث آن، رعایت فونداسیون سازه می باشد که باانتخاب و ساخت اشتباه فونداسیون، باعث ریزش کل ساختمان در آینده نزدیک خواهید شد . در صادرات هم همین گونه است اگر در ابتدای کار محصول خود را اشتباه انتخاب کنید در مراحل بعدی مثل انتخاب بازار هدف و بازاریابی و پیدا کردن مشتری خارجی به مشکل بر می خورید و این باعث دلسردی شما از ادامه دادن در کار صادرات می شود پس برای انتخاب محصول و کالای خودتان در ابتدا بسیار حساس باشید و به شدت برای آن زمان بگذارید .

حالا شما چه معیار هایی را باید در نظر بگیرید که انتخاب محصول هدفمند و درستی داشته باشید؟ خوشبختانه آکادمی جعفری با ارائه چندین مورد معیار های ارزشمند به شما کمک می کند تا در انتخاب محصول خود  دقت کافی داشته باشید.

۱) مهم ترین اصل برای انتخاب محصول این هست که شما بتوانید یک تولید کننده یا تامین کننده معتبر یا معتمد پیدا کنید که با شما دوست باشد و به عنوان یک همکار، جنس با کیفیت و خوبی را تهیه کرده و در زمان خودش کالا را به شما تحویل دهد. قیمت مناسب بدهد و به شما به عبارت ساده تر وفادار باشد .

۲) مورد دوم در انتخاب کالای هدفمند این است که شما شناخت کامل در خصوص کالا و محصول خود داشته باشید. از لحاظ ظاهر، از لحاظ فنی و ….. هر سوالی که مشتری داشته باشد در رابطه با محصول شما به راحتی درباره آن توضیح دهید . اما اگر مشتری خارجی بفهمد که شما درباره محصول اطلاعات کامل ندارید و در زمینه کاری خودتان متخصص نیستید مطمئن باشید به شما اعتماد نمی کند و این یک اصل مهم در اعتماد سازی بین شما و مشتری خارجی هست .

۲) انتخاب هویت سازمانی

( مثل کارت ملی یا شناسنامه شما می باشد ) زمانی که شما می خواهید در فضای بین المللی فعالیت انجام دهید مشتری هایی که در فاصله بسیار دور از شما هستند از آفریقا از اروپا از روسیه و ….. چطور متوجه بشوند که مثلا شما وجود دارید ! و هویت دارید ، محصول دارید و محصول شما معتبر هست . پس شما باید یک هویت سازمانی مجازی برای خودتان درست بکنید مانند سایت ، کاتالوگ ،کارت ویزیت ، شبکه مجازی و ….

کسی که خارج از کشور در اروپا ، آفریقا ، آلمان و….. در شرکت اش در خانه اش نشسته اولین کاری که میکند تا بتواند اطلاعات شما را پیدا و بررسی بکند از طریق جستجوی درگوگل به دنبال وب سایت شما می گردد ( هویت اطلاعات و مشخصات محصول که می خواهد از شما خریداری کند و … را از طریق وب سایت شما مورد بررسی قرار می دهد) .
پس حتما شما باید یک محصول خوب داشته باشید بعد از آن شما باید یک کاتالوگ از محصول خود داشته باشید. چون شما نمی توانید همه توضیحات را برای مشتری به صورت شفاهی ارسال کنید .

۳) انتخاب بازار هدف

شما زمانی که میخواهید محصول خود را صادر کنید باید بدانید آن کالا را به کدام کشور می بایست صادر کرد. حتی اگر بهترین محصول و کالا را انتخاب کرده باشید، اگر بازار هدف را اشتباه انتخاب کنید ، تمامی زحماتی که طی مدت ۱ تا ۳ ماه برای بازاریابی مشتری خارجی متحمل شده اید از بین می رود. برای همین شما باید چند معیار را در نظر بگیرید تا متوجه شوید که بازار را درست انتخاب کرده اید یا نه ؟

۱) از سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران، از قسمت آمار صادراتی که داخل سایت هست، فایل های اکسل مربوط به صادرات و واردات را دانلود کنید و بررسی کنید تجار ایرانی آن کالای مورد نظر شما را به کدام کشور ها صادر کردند و بازار هدف محصول شما از ایران به کدام کشورهای خارجی می باشد .
چه مبلغی صادر شده ؟ چه حجمی صادر شده ؟ از کدوم مرز های کشور صادر شده و …..
۲) روش دوم انتخاب بازار براساس سایت ترید مپ هست سایت بسیار معتبر بین المللی که آمار صادرات و واردات کل کشور ها با جزئیاتش داخل آن می باشد .

۴) بازاریابی

پیدا کردن مشتری خارجی سوال بسیار زیادی از دوستان قبل از ورود به دوره های آموزشی هست . مشتری یابی روش های زیادی دارد و شما فقط نباید اکتفا کنید به یک روش و باید روش های دیگر را هم حتما همزمان پیش ببرید . یکی از روش های بازاریابی گوگل مپ می باشد . شما از طریق این روش می توانید لیست شرکت ها با لوکیشن یا آدرس دقیق را در بیاورید ، وارد سایت گوگل مپ شوید مثلا یک شهری در هند را پیدا می کنید در قسمت سرچ عبارت مثلا میوه و تره بار را تایپ می کنید و شرکت های آن شهر را به شما معرفی می کند و لوکیشن آن ها را به شما نشان می دهد و شما به راحتی می توانید به وبسایت آنها رجوع کنید و شماره تماس و ….. آن شرکت را بدست آورید .

نکته بسیار مهم این روش این است که این شرکت ها به خاطر لوکیشن و تایید از طرف گوگل، وجود خارجی داشته و اعتبار آن شرکت را نشان می دهد .

۵) قیمت گذاری کالا

مرحله مهم بعدی این است که زمانی که قیمت به مشتری می دهیم ولی از ما خرید نمی کند ، دلیل آن چیست ؟ دلیل اصلی آن به خاطر قیمت گذاری اشتباه روی محصولات است ۲ ترفند به شما آموزش می دهیم که زمان قیمت گذاری کالای خود باید آن ها را انجام دهید .

۱) حتما باید قیمت تمام شده محصول را تا بازار هدف، دقیق محاسبه کرده باشید ( که در مقاله ای جداگانه کامل توضیح دادیم )
۲) بررسی کنید که رقبای شما در آن بازار با چه قیمتی محصولاتشان را می فروشند ، چون قطعا مشتری شما ، اطلاعات قیمت ها را دارد و در مذاکره با مشتری شما باید مزیت ها و برتری هایی که نسبت به رقبا به وی می دهید را عنوان کنید .
۶) نقل و انتقلات پولی + رفع تعهد ارزی
در این شرایط تحریم انتقال پول به چه شکل است ؟
۲ نوع مشکل در جابه جایی پول داریم ، مشکلات خارجی از جمله تحریم ها که ما از طریق بانک ها نمی توانیم پول انتقال بدهیم و مورد دوم مشکلات داخلی، زمانی که میخواهید پول را به صورت ریال دریافت کنید

محدودیت هایی مانند رفع تعهد ارزی ، کارمزد تبدیل ریال ، نوسان دلار و …. داریم .روش انتقال پول رایج از طریق صرافی های معتبر زیر نظر بانک مرکزی هست. پول حتما باید وارد سامانه سنا شود و در آن رفع تعهد ارزی شود و پول خود را دریافت کنید .

۷) حمل ونقل

به ۲ نکته باید توجه کرد

۱) اطلاعات کافی در رابطه با هزینه های حمل و نقل ارزان تر و سریع تر داشته باشید از اجاره کردن کانتینر ، هزینه حمل تا مرز مورد نظر و …. چون بعضا بعضی از شرکت های حمل و نقل قیمت های گزافی را به شما پیشنهاد می دهند .

۲) روش حمل کالا را کاملا بدانید چون به خاطر تحریم ها بعضی از کالا ها به صورت مستقیم به کشور هدف ارسال نمیشود ، و از روش های دور زدن تحریم ها استفاده باید کرد .

۸) فراگیری زبان انگلیسی

نکته اول : زبان را متناسب با آن کشور هدفی که می خواهید کار صادرات را انجام دهید انتخاب کنید. وقتی به طور مستقیم خودتان با مشتری صحبت می کنید اعتماد سازی در ذهن مشتری شکل می گیرد ، چون مشتری حس می کند شما هم لهجه و هم زبانش هستید خیلی راحت به شما اعتماد می کند .

نکته دوم : با فراگیری زبان بحث دور خوردن از طرف مترجم ها را نخواهید داشت ، زمانی که خودتان با مشتری خارجی صحبت می کنید ، مشتری به شما وفادار خواهد بود و مستقیم با خودتان در ارتباط خواهد بود .

پیشنهاد آکادمی جعفری برای موفقیت در صادرات

آکادمی آموزش صادرات و واردات جعفری با مدیریت امیر حسین جعفری دکتری DBA از دانشگاه تهران و تجربه صادرات به کشورهای ( کنیا ، غنا ، عراق ، نیجریه ، گینه ، قطر ، عمان ، اتیوپی ، مالی ، فرانسه ، لهستان ، گرجستان ، پاکستان ، ترکیه ، ایتالیا و…. ) با 12 سال سابقه در حوزه تجارت بین المللی با داشتن بیش از 2000 دانشجو در زمینه آموزش تجارت بین الملل در کشور، برای موفقیت بهتر در صادرات در حال ارائه برخی خدمات در این حوزه می باشد.

آکادمی جعفری برای کسانی که در ابتدای شروع کار صادرات هستند و سرمایه اندکی دارند، مینی دوره آموزش صادرات را ارائه داده است، تا همه بتوانند از تجارب و تکنیک های این حوزه بدون هیچ ریسکی بهره مند شوند.

از طرفی این مجموعه با در نظر گرفتن دوره آموزش صفر تا صد صادرات برای کسانی که تجربه بیشتری در حوزه صادرات دارند و سرمایه خوبی برای کار صادرات لحاظ کرده اند و نمی خواهند قدم اشتباهی بردارند، بطور کامل تکنیک های صادرات را ارائه نموده است.

جمع بندی

باید بدانید آموزش های ارائه شده کاملاً عملی و بر اساس تجارب آقای جعفری است و افراد با فراگیری این دانش به راحتی با انجام یک معامله، شجاعت و جسارت انجام معاملات بزرگتر را فرا می گیرند .در حال حاضر با توجه به تحریم های روسیه و قرارداد ۲۵ ساله بین ایران و چین، فرصت های تجاری فوق العاده منحصر بفردی برای کشورمان مهیا شده است که برای تاجرانی که تازه میخواهند به این حوزه ورود کنند فرصت طلایی به حساب می آید.

 

تلفن ثبت نام: ۰۲۱۶۶۴۵۹۹۳۸

شماره های تماس:

۰۲۱۶۶۴۵۹۴۵۶

۰۲۱۶۶۴۸۲۶۰۲

واتس اپ پشتیبانی: ۰۹۱۰۳۳۶۷۹۷۵

ایمیل: info@jafari.business

وبسایت:  jafari.business

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *