0

شکر قهوه ای رژیمی تهران

شکر قهوه ای رژیمی تهران

در سراسر دنیا محصولی که با حجم انبوه در حال تولید و فروش در فروشگاه های عمده هست شکر قهوه ای است اما روشهای متفاوتی در تولید آن وجود دارد. در تهران پایتخت ایران تولید این نوع شکر با استفاده از ترکیب شکر نیمه تصفیه یا نیمه پالایش شده با ملاس انجام می گیرد.

تولید عمده شکر قهوه ای در برخی کشورهای دنیا با استفاده از ترکیب ملاس با شکر سفید به دست می آورند که بیشتر کاربرد آن کاربرد در صنایع و تجاری است.

اما در ایران بیشترین روش تولید این محصول استفاده از روش ترکیب شکر یکبار تصفیه (سفید نشده) با ملاس است که در خصوص این روش اطلاعت جامعی در سایت آراد برندینگ برای علاقه مندان فراهم و آماده شده است.

در ایران دلیل اینکه مردم به این روش تولید اعتقاد دارند این است که اولا طب سنتی و اسلامی در آن توصیه کرده است که حتما شکر قهوه ای بایستی با استفاده از روش تهیه شکر ارگانیک تولید شده و سپس مصرف شود و از آنجایی که روش استفاده از شکر سفید اصلا ارگانیک و سالم نیست بنابراین مشتریان به سمت آن گرایش ندارند.

بهترین شکر قهوه ای از نقطه نظر اطباء طب سنتی نوع تولید شده با استفاده از نیشکر است و نوع تولید شده با چغندرقند در بین این نوع از اطباء اصلا تائید نمی شود زیرا که معتقند طبع شکر چغندری سرد است و بر عملکرد مغز تاثیرمنفی می گذارد اما نوع نیشکری با توجه به طبع گرم نیشکر دارای خواص فوق العاده ویژه است. البته در ایران نوع چغندری به ندرت تولید و عرضه می گردد زیرا که مشتری زیادی هم ندارد.

شکر قهوه ای رژیمی

شکر قهوه ای یک شیرین کننده ی طبیعی و سالم است و از شیره ی اصلی نیشکر بدست می آید و دارایی طعم کاراملی می باشد فرق شکر سفید و قهوه ای در این است که شکر سفید برای سفید شدن نیاز به یک سری مواد شیمیایی افزودنی دارد ،ولی شکر قهوه ای کاملا ارگانیک و طبیعی است و هیچ گونه مواد شیمیایی در بدست آمدن آن دخالت ندارد.

شکر قهوه ای رژیمی

تولید شکر قهوه‌ای ارگانیک: امروزه در سراسر کشور مردم رو به مصرف شکر قهوه ای رژیمی آوردند و آن را جایگزین شکر سفید کردند تولید شکر قهوه ای ارگانیک بیشتر در کارخانه های استان خوزستان صورت گرفته است و این کارخانه ها شکر قهوه ای را به صورت های مختلف روشن و تیره و همچنین مرطوب و خشک تولید می کنند.

شکر قهوه ای به دلیل ارگانیک بودن دارای مواد معدنی و مغذی فراوانی است و سرشار از کلسیم ، آهن ، روی ، پتاسیم ، منیزیم و فسفر می باشدکسانی که دنبال مواد غذایی سالم و یا یک شیرین کننده ی طبیعی و سالم هستن بهترین گزینه و راه حل انتخاب شکر قهوه ای ارگانیک است.

محل تولید شکر قهوه ای ایرانی: مصرف محصولات غذایی ارگانیک و طبیعی برای انسان بسیار مفید است و به سلامت جسم و روح انسان بسیار کمک می کند شکر قهوه ای دارای طبعی گرم است و برای افرادی که سودایی هستند و یا از سردی بیش از حد رنج میبرند بسیار مفید است.

شکر قهوه ای تهران

شکر قهوه ای های متفاوتی در دنیا وجود دارند که هر یک به روشی تولید می شوند و گاهی علاوه بر تفاوت در نوع تولید، در نوع مصرف و نوع رنگ و طعم هم متفاوتن و اسم های مختلفی هم دارند

در تهران برندهای مختلفی از شکر قهوه ای تولید و عرضه می شود که یکی از آنها سروکشمر است که علاوه بر شکر قهوه ای، قند قهوه ای و نبات قهوه ای هم با استفاه از همین محصول شکر قهوه ای تولید می نماید.

شکر قهوه ای تهران

اندازه ذرات شکر قهوه ای تهران معمولا ریزتر از شکر سفید است و شکر قهوه ای روشن از ملاس با درصد 3.5 و شکر قهوه ای تیره از ملاس با درصد 6.5 برخوردار است. درصد ملاس موجود در ترکیب شکر قهوه ای بر میزان رطوبت آن تاثیر دارد به طوریکه که هر چقدر ملاس بیشتر شکر قهوه ای مرطوب تر است و از طرفی ملاس چون خاصیت رطوبت پذیری دارد شکر قهوه ای با ملاس بیشتر هم رطوبت بیشتر می باشد و نرم تر هم هست.

در برخی کشورهای اروپایی از جمله بلژیک و هلند از چغندرقند برای تولید شکر قهوه ای استفاده می شود اما در ایران بیشتر کارخانه های نیشکری هستند که شکر قهوه ای تولید می کنند. به دلیل طعم مناسبتر نیشکر نسبت به چغندر در دنیا شکر قهوه ای تهیه شده از نیشکر مشتریان بیشتری دارد.

از لحاظ تغذیه ای هم شکر قهوه ای برتری بیشتری نسبت به شکر سفید دارد زیرا که مواد مغذی در ترکیب آن زیاد است و به سلامت انسان فواید بیشتری می رساند.

فرایند تولید شکر قهوه ای و زدن ملاس، بسیار پیچیده و حساس است و تغییر کمی در حساسیت دستگاه، باعث پایین آمدن کیفیت و رنگ و طعم محصول نهایی می شود.

البته دستگاه ها چند مدت یکبار تست و کالیبره می شوند تا طبق اصول درست خود عمل کنند و از هرز رفتن مواد گران قیمت جلوگیری شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *