0

مرکز تخصصی ایمپلنت تهران

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که “ایمپلنت دندان چیست؟” برای پاسخ دقیق به این سوال در ادامه مقاله با ما همراه باشید.
از دست دادن دندان‌ها و جای جای خالی آن‌ها در دهان می‌تواند به طور مستقیم بر سلامتی، زیبایی چهره، زیبایی لبخند و حتی اعتماد به نفس تاثیر زیادی داشته باشد. روش‌های زیادی برای حل این مسئله و پر کردن جای خالی دندان‌ها وجود دارد، مثل استفاده از دندان مصنوعی، بریج، ایمپلنت و … . بهترین و ماندگار ترین روش ایمپلنت دندانی می‌باشد. ایمپلنت دندان مانند یک پیچ در داخل استخوان فک قرار گرفته و با بدن انسان سازگاری کامل دارد. بعد از انجام ایمپلنت دندان با رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری درست از ایمپلنت می‌توان مانگاری طولانی‌ای را برای ایمپلنت درنظر گرفت.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

در ادامه مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم که مزایای ایمپلنت دندان چیست؟ و چه برتری‌ای نسبت به روش‌های دیگر کاشت دندان دارد. ایمپلنت دندان یکی از درمان‌های گران دندانپزشکی به حساب می‌آید و به همین دلیل مزیت‌های بسیاری نسبت به سایر روش‌های کاشت دندان دارد. از مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احساس راحتی هنگام جویدن
 • ایجاد زیبایی در لبخند و بهبود گفتار
 • ثابت نگه داشتن دندان‌های مجاور
 • کند کردن روند پیری و افتادگی صورت
 • ماندگاری طولانی تر در صورت رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان
 • جلو گیری از تحلیل لثه‌ها
 • و بسیاری از مزایای دیگر …

چرا ایمپلنت از دندان مصنوعی بهتر است؟

پروتز‌های دندانی یا همان دندان‌های مصنوعی پس از مدتی استفاده شروع به ایجاد نارضایتی و لیز خوردن می‌کنند و ثابت نگه داشتن آن‌ها و جویدن با آن‌ها می‌تواند دشوار باشد و احساس خوشایندی به فرد ندهد. ایپلنت دندان مزایای بسیار زیادی در مقایسه با دندان‌های مصنوعی دارد. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • از ایمپلنت مانند یک دندان طبیعی با استفاده از مسواک و نخ دندان می‌توان مراقبت کرد.
 • ایمپلنت مانند دندان مصنوعی سقف دهان را نمی‌پوشاند و در نتیجه در حس چشایی اختلالی ایجاد نمی‌کند.
 • پروتز‌های دندانی ممکن است در شرایطی از جای خود بلغزند، اما ایمپلنت مانند یک دندان طبیعی هیچ نا رضایتی‌ای ایجاد نمی‌کند.

در چه سنی می‌توانیم ایمپلنت دندان را انجام دهیم؟

سوال بسیاری از افراد این است که سن مناسب برای انجام ایمپلنت دندان چیست؟ به طور کلی زمان مناسب برای انجام ایمپلنت زمانی است که استخوان فک به طور کامل رشد کرده باشد. انجام ایمپلنت قبل از رشد کامل فک می‌تواد مشکلات بسیاری در سلامتی و ظاهر فرد ایجاد کند. پس به طور خلاصه سن مناسب برای این درمان را می‌توان بعد از 18 سالگی درنظر گرفت.

چه افرادی نباید ایمپلنت انجام دهند؟

 • افرادی با استفاده زیاد از دخانیات و سیگار
 • مبتلایان به بیماری‌های خود ایمنی
 • افرادی که از دارو‌های خود ایمنی استفاده می‌کنند.
 • افرادی که مبتلا به دیابت کنترل نشده هستند.
 • افرادی که به هر دلیلی بنا به تشخیص پزشک نباید ایمپلنت دندان را انجام دهند.

ایمپلنت فوری دندان چیست؟

به طور کلی می‌توان گقت ایمپلنت فوری یک روش کاشت دندان است که بعد از کشیدن دندان، بلافاصله Implant در فک قرار داده می‌شود. این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که استخوان‌های سالمی دارند. این روش مزایای بسیار و طول درمان کوتاه تری نسبت به ایمپلنت معمولی دارد.

ایمپلنت‌های فوری در واقع همان ایمپلنت ساده هستند که در جوش خوردن پایه فک سرعت بیشتری دارند و تمام مراحل درمان می‌تواند در یک جلسه انجام شود.

ایمپلنت فوری چه مزایایی دارد؟

این روش درمان مزایای زیادی دارد که از مهم ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طول درمان کم‌تری دارد و معمولا در یک جلسه انجام می‌شود.
 • عوارض کم‌تری دارد و باعث حفظ بافت لثه و نظم دندان‌های دیگر می‌شود.
 • به دلیل دارا بودن روکش موقت، بیمار حس بهتری در حین درمان دارد.
 • و بسیاری از مزایای دیگر … .

مراحل ایمپلنت دندان چگونه است؟

1. کشیدن دندان‌های آسیب دیده

دندان پوسیده شده با گذشت زمان به طور کامل شکسته می‌شود ولی بخشی از دندان و ریشه آن باقی می‌ماند. به همین دلیل در مرحله اول باید دندان به طور کامل کشیده شود تا مانعی برای ایملپنت وجود نداشته باشد.

2. پیوند استخوان

اگر استخوان فک قدرت کافی برای انجام ایمپلنت را نداشته باشد یا به اندازه کفی ضخیم نباشد، پیوند استخوان انجام خواهد شد. این پیوند می‌تواند استخوان مصنوعی باشد یا از استخوان طبیعی محل دیگر بدن خود بیمار استفاده شود. مدت زمان این مرحله با توجه به شرایط خاص هر فرد ممکن است فقط 1 روز تا حتی چند ماه متفاوت باشد.

3. قرار دادن ایمپلنت

در مرحله سوم از مراحل ایمپلنت دندان، یک سوراخ کوچک در استخوان فک ایجاد و ایمپلنت در آن قرار داده می‌شود. بعد از قرار دادن ایمپلنت لثه با دقت بخیه زده می‌شود.

4. استخوان سازی

جنس ایمپلنت قرار داده شده در استخوان فک از تیتانیوم می‌باشد که سازگاری بسیار بالایی با بدن دارد. در این مرحله ایمپلنت کار گذاشته شده با استخوان فک با هم ادغام می‌شوند تا قدرت کافی برای مراحل بعدی را داشته باشند. مدت زمان ثابتی برای این مرحله از مراحل ایمپلنت دندان وجود دارد و با توجه به شرایط خاص هر فرد متفاوت می‌باشد.

5. قرار دادن اباتمنت

اباتمنت یک رابط میان امیپلنت و تاج می‌باشد. ایمپلنت قسمتی است که در فک قرار داده شده و قابل مشاهده نمی‌باشد. تاج قسمت قابل مشاهده دندان است. بعد از قرار دادن اباتمنت و بهبود لثه‌ها که ممکن است 2 تا 3 هفته طول بکشد، تاج دندان نصب می‌شود.

6. نصب تاج دندان

ممکن است قبل از این مرحله برای ارزیابی ایمپلنت یک تاج موقتی نصب شود. اما در هر صورت آخرین مرحله از مراحل ایمپلنت دندان، نصب تاج دندان می‌باشد. معمولا هر تاج به یک ایمپلنت وصل می‌شود. ولی در شرایطی می‌توان چند تاج دندان را به وسیله بریج به هم وصل کرد تا روی یک ایمپلنت قرار بگیرند.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

شما در حین درمان هیچگونه دردی را حس نمی‌کنید و تمام مراحل ایمپلنت، با تزریق بی‌حسی انجام می‌گیرد. بعد از درمان ممکن از کمی سوزش در محل ایمپلنت حس کنید که کاملا طبیعی می‌باشد و پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود.

نحوه مراقبت از ایمپلنت چگونه است؟

ایمپلنت مانند یک دندان طبیعی نیاز به مراقبت دارد. باید سلامت آن‌ها با مسواک زدن و استفاده از نخ دندان حفظ شود. در صورت مراقبت و راعیت مناسب بهداشت، ایمپلنت‌ها می‌توانند تا آخر عمر دوام داشته باشند. همچنین توصیه می‌شود هر 6 ماه به دندانپزشک خود جهت چکاپ مراجعه بفرمایید و با انجام درمان‌هایی مانند جرم گیری دندان‌ها، از پوسیدگی آن‌ها جلوگیری کنید.

درباره مرکز ایمپلنت تهران

مرکز تخصصی ایمپلنت تهران درسال ۱۳۹۱ به هدف ارائه درمان‌های کاشت دندان و پیوندهای استخوانی مربوط به آن با کیفیت بالا و با استانداردهای مطرح در دنیا توسط اساتید دانشگاهی و مبتنی بر بروزترین دانش و تجهیزات ایمپلنتولوژی تأسیس گردید و به لطف پروردگار درمان‌های بسیار موفق و با رضایتمندی بالا داشته است.
انجام درمان ایمپلنت به روش کاملا تخصصی و توسط متخصصین جراحی فک و صورت و همچنین متخصصین پروتزهای دندانی، مرکز تخصصی ایمپلنت تهران را برای مراجعین گرامی، از مراکز دیگر متمایز ساخته است.

تماس با مرکز ایمپلنت تهران

شماره‌های تماس:
02188677603
09306414059
آدرس: تهران، میدان ونک، حد‌فاصل گاندی و جهان‌کودک، ساختمان 61، طبقه 4، واحد 19

وب سایت:
Tehranimplantcenter.com

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *