0

5 برند معروف سمعک در ایران را بشناسید

در این نوشتار قصد داریم درباره مزایا و معایب سمعک با شما صحبت کنیم. در ادامه نیز به معرفی پنج برند معروف سمک می پردازیم .

مزایا و معایب سمعک را بشناسیم!

درباره مزایای سمعک های داخل گوشی باید گفت، طبیعتا ظاهر خوبی دارند. چون ظریف و کوچک ساخته شده اند کاملا در داخل گوش جای می گیرند و دیده نمی شوند. خوشبختانه این سمعک ها از سیم و تیوب خارجی تشکیل نشده اند. لذا استفاده از آنها بسیار راحت است. سمعک های پشت گوشی نیز اگر چه ظاهر بزرگی دارند و کاملا در معرض دید هستند، اما استفاده از آنها بسیار ایمن می باشد.

اگر بخواهیم درباره مزایا و معایب سمعک با شما سخن بگوییم، مزیت سبک بودن سمعک یکی از آنها خواهد بود. سبکی وزن سمعک های داخل گوش، به گونه ای که به راحتی در مجرای گوش جای می گیرد. افراد کم شنوا با داشتن این نوع سمعک ضمن برخورداری از شنوایی کامل، حس بسیار خوبی داشته و احساس راحتی می کنند. البته باید یادآوری کرد، به دلیل جا گیری سمعک داخل گوشی، استفاده از هدست و هدفون امکان پذیر است. از همه مهمتر این که، صدای های مزاحم و نویز محیطی را کمتر احساس خواهند کرد. همچنین کیفیت صدای دریافتی بسیار بالا بوده و صدای طبیعی برای افراد کم شنوا با این سمعک ها فراهم است. در انتها این که سمعک از آنجا که نزدیک به پرده گوش قرار می گیرد، بروز فیدبک در آن کاهش پیدا می کند.

بررسی معایب سمعک

در ادامه بحث مزایا و معایب سمعک، نوبت آن می رسد تا معایب آن را نیز با شما در میان بگذاریم. درباره سمعک های پشت گوشی باید گفت؛ این سمعک ها از ظاهر بزرگتری برخوردار بوده و قابل دیدن هستند. ممکن است فرد استفاده کننده پس از مدتی از سنگینی آن احساس خستگی کند. از طرفی نویز های طبیعی مثل وزش باد نیز توسط این سمعک ها دریافت می شود. نیاز به نظافت بیشتری دارد . سمعک های داخل گوشی نیز برای همه توصیه نمی شود. برای افرادی که سطح شنوایی آنها بسیار پایین است، سمعک پشت گوشی تجویز می شود. از طرفی افرادی که مستعد عفونت مجرای گوش می باشند، نیز استفاده از سمعک داخل گوشی توصیه نمی شود.

در ایران بهترین لوازم جانبی سمعک را از بهلاین بخواهید

مزایا و معایب سمعک و معرفی پنج برند معروف در ایران
پس از پایان مبحث مزایا و معایب سمعک این جا به معرفی پنج برند معروف در بازار ایران می پردازیم.

استارکی

این برند متعلق به شرکت Starkey Hearing Technologies می باشد. کشور مبدا برند آمریکاست. این شرکت به عنوان تنها شرکت خصوصی در زمینه تولید سمعک فعالیت می کند و جزء بهترین شرکت های سازنده تجهیزات کمک شنوایی در جهان است. استارکی به عنوان نخستین شرکتی که اولین سمعک داخل گوشی را ساخت، شناخته می شود. نخستین سمعک نامریی نیز توسط استارکی تولید و روانه بازار شد.

Resound یا ریسوند

این برند متعلق به شرکت GN Group است. کشور مبدا برند دانمارک است. اولین شرکتی که نوآوری های مهمی در زمینه ساخت سمعک و تجهیزات شنوایی انجام داده است، ریسوند است. به عنوان مثال سمعکی ساخته است که می تواند به صورت دیجیتالی صدا را پردازش کند.

سفارش آنلاین انواع فیلتر سمعک از بهلاین

زیمنس Siemens

شرکتی که این برند را در اختیار دارد، Sivantos نام دارد و متعلق به کشور آلمان است. استفاده از فناوری بلوتوث، بکارگیری سیستم سه بعدی اسکن در قالب گیری گوش و … از ابتکارات این شرکت آلمانی است. برند معروف سیگنیا هم زیر نظر این برند محبوب و معروف فعالیت می کند.

ویدکس

ویدکس نیز از جمله برندهای دانمارکی سات که سمعک های آن از نظر طبیعی و شفاف بودن زبانزد است. اولین سمعک داخل گوشی دیجیتال توسط ویدکس به بازار روانه شد. این شرکت برای اولین بار، فناوری انحصاری تولید قالب های شخصی سازی شده را انجام داد. این سمعک ها بوسیله لیزر و با کمک مدلسازی رایانه ای ساخته می شوند.

اتیکن Oticon

اتیکن نیز دانمارکی است و شرکت صاحب برند آن William Demant Holding Group است. این شرکت دارای 20 جایزه بین المللی است و توسعه زیادی در این بخش داشته است. همچنین اولین شرکتی است که توانست اولین سمعک مجهز به اینترنت اشیاء را تولید کند. طراحی سمعک هوشمند اتیکن بر مبنای پلتفرم قدرتمند و سریع Velox است. این سمعک ها برای کمک به عملکرد مغز در پروسه شنوایی نیز کارایی دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *