0

دیگ دسته دوم ماشین سازی اراک ( استوک ، کارکرده )

شرکت صنعت ماندگار نماینده رسمی ماشین سازی اراک و اشتعال اراک

دیگ های بخار قلب تپنده ی صنایع مختلف محسوب می شود و بسیار حائز اهمیت بوده چرا که یک سیستم تبدیل انرژی با دما و فشار بالا می باشد و اگر استاندارد های جهانی در ساخت آنها لحاظ و رعایت نشود می تواند باعث انفجار گردد و زیان های جانی و مالی جبران ناپذیر را برای صنایع رقم بزند .
تعریف دیگ بخار :
مولد بخار یا دیگ بخار به دستگاه یا محفظه ای بسته اطلاق می شود که در آن بخار آب با فشار بیش از فشار هوای خارج تولید می گردد.
انواع دیگ بخار :
۱ . دیگ بخار واترتیوب یا لوله آبی water tube boiler
۲ . دیگ بخار فایرتیوب یا لوله دودی fire tube boiler
ظرفیت دیگ در سیستم های گرمایش با بخار : مقدار آبی که بويلر در مدت زمان يک ساعت به بخار تبديل می کند ظرفيت بويلر را مشخص می کند.
water tube boiler :
در این نوع دیگ بخار، آب درون لوله های رابط بین درام های بالا و پایین درجریان است و با جذب انرژی حرارتی ناشی از احتراق سوخت از طریق تشعشع در کوره و جابجایی در سایر قسمتها به بخار تبدیل می شود.
موارد کاربرد :
در نیروگاهها، پالایشگاه ها و در زمانی که نیاز به بخار با تناژ بالا، فشار بالا باشد.
fire tube boiler :
در این نوع دیگ بخار، احتراق درون کوره صورت می گیرد و آتش یا همان گازهای حاصل از احتراق با عبور از درون لوله های پاس دوم و سوم ، گرمای خود را ازطریق بدنه لوله ها و کوره به آب منتقل کرده و آن را به بخار تبدیل می کنند.
موارد کاربرد : در صنایع غذایی، بیمارستان ها، صنایع قند، صنایع لاستیک و ….
انواع دیگ های فایرتیوپ :
از نظر عمودی یا افقی بودن
۱ . افقی
۲ . عمودی
از نظر مراحل عبور دود :
. دو پاس
. سه پاس

انواع ديگهای افقی :
۱ . عقب مرطوب
۲ . عقب خشک
۳ . شعله برگشتی
۴ . عقب نيمه مرطوب
در ديگهای عقب مرطوب Wet Back Boiler از ظرفيت ۳ تن در ساعت به بالا ، گازهای داغ خروجی از کوره وارد محفظه برگشت شده سپس به سمت لوله های دود در پاس ۲ هدايت می شود. محفظه برگشت در اين نوع ديگ کاملا در داخل آب قرار دارد. گازهای داغ بعد از عبور از پاس ۲ مجددا ۱۸۰ درجه چرخيده و وارد پاس ۳ شده، در انتها از دودکش خارج می شود. انتقال حرارت مناسب و راندمان حرارتی بسيار بالا از مزايای اين نوع ديگ ها می باشد.
در ديگهای عقب خشک Dry Back Boiler محفظه برگشت که به صورت بتونی ساخته می شود، خارج از قسمت تحت فشار ديگ قرار دارد. بازده اين نوع ديگ پايين تر بوده و تعميرات و نگه داری آن نيز وقت گيرتر و پرهزينه تر است.
در ديگهای شعله برگشتی Reverse Fired Boiler مشعل در کوره بزرگتری کار می کند و شعله پس از برخورد به صفحه انتهايي کوره ۱۸۰ درجه چرخيده از اطراف مشعل وارد لوله های دود می شود.

متعلقات جانبی دیگ بخار :
سختی گیر
سختي گيري براي جدا كردن دو عنصر كلسيم و منيزيم بكار ميرود
اگر اين دو عنصر از آب جدا نشوند، همان اتفاقي در ديگ بخار مي‌افتد كه در كتري رخ مي‌دهد. در واقع رسوبات، سطح بين لوله هاي آتش خوار با آب را كاهش مي دهد و انرژي بيشتري براي توليد ميزان معيني فشار مصرف مي‌شود. همچنين پاكسازي اين لوله ها علاوه بر هزينه بر بودن خط توليد را نيز متوقف مي‌كند

مشخصات آب تغذيه دیگ بخار
دستگاههاي تصفيه آب (سختی گیر ها) مورد استفاده اكثر قريب به اتفاق از نوع رزين كاتيوني در سيكل سديم مي باشد كه با آب نمك احياء مي شوند
لازم است آب تغذيه و آب ديگ بخار آزمايش و نتايج آن با جداول استاندارد مقايسه شود
دی اريتور
علت اصلی خوردگی قطعات تحت فشار ديگ، گازهای محلول موجود در آب تغذيه است
برای جلوگيری از خوردگی، آب ديگ بايد در حالت قليايي و احيا کنندگی باشد. برای اطمينان از حصول چنين شرايطی بايد تمام اکسيژن موجود در آب ديگ خارج شود.
۱ . هواگيری فيزيکی خارج از ديگ (دی اريتور)
۲ . تزريق مواد شيميايي به آب ديگ
۳ . هر دو مورد همزمان
سوپر هيتر
به منظور افزايش حرارت بخار خروجی از ديگ جهت افزايش راندمان و کاهش فشار ديگ استفاده می شود
اکونومايزر
به منظور بازيافت حرارت و پيش گرم کردن آب تغذيه جهت افزايش راندمان ديگ و کاهش خوردگی ناشی از دماهای پايين استفاده می شود.
تشریح عملکرد دیگ بخار :
بخار را می توان به طور مستقیم در دیگ بخار (از طریق احتراق گاز، گازوئیل، ذغال سنگ، چوب، و یا انرژی در حال تلف شدن) و یا با استفاده از انرژی های خورشیدی، هسته ای و الکتریکی تولید کرد. با روش های غیرمستقیم مثلا بازیافت حرارت اتلافی در فرایندها یا تجهیزات (از قبیل توربین های گازی، موتورهای دیزل و گازسوز) نیز می توان بخار تولید کرد. در مواردی که لازم است در طول سال بخار موجود باشد، همیشه باید امکان تولید همزمان بخار و الکتریسیته را نیز در نظر داشت. هنگامی که از بخار به عنوان منبع تولید توان استفاده می شود (مثلا توربین ها)، می توان از بخار خروجی از آنها برای گرمایش ساختمان یا فرایندها استفاده کرد.
وقتی بخار توسط دیگ تأمین می گردد، همیشه سیستم بسته است و باید کندانسیت در هنگام برگشت به دیگ بخار تا حد امکان گرم باشد. از سوی دیگر، برای جلوگیری از بروز پدیدۀ کاویتاسیون یا تبخیر ناگهانی کندانسیت در سمت مکش پمپ، باید آن را چند درجه مادون سرد کرد. درجۀ مادون سرمایش برای کاربری های مختلف متفاوت است و مقدار آن بستگی به طرح و مشخصه های هیدرولیکی پمپ مورد استفاده دارد.
در سیستم تاسیسات شهری غالبا کندانسیت به دیگ بخار بر نمی گردد و بنابراین سیستم به صورت باز خواهد بود. وقتی کندانسیت در ۱۸۰ درجه فارنهایت برگردانده می شود و با استفاده از سیستم بازیافت حرارت دما به ۸۰ درجه فارنهایت کاهش می یابد، در حقیقت حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد حرارت داده ده به بخار در کنداسیت باقی خواهد ماند.
دیگ های بخار
دیگ های حرارتی معمولا بر اساس مقررات دیگ ها و مخازن تحت فشار که توسط انجمن مهندسین مکانیک امریکا تهیه شده است ساخته می شود زیرا فشار آنها عموما بیشتر از ۱۵ پاسکال است. انتخاب دیگ های بخار بر مبنای ترکیب بارها (بار فرایندها و تجهیزات مصرف کنندۀ بخار، بخار لازم برای تولید آبگرم، اتلافات لوله ها و راه اندازی اولیه) صورت می گیرد.
برای آزمایش و تعیین ظرفیت دیگ های کم فشار که در گرمایش استفاده می شوند غالبا از استاندارد انستیتو استفاده می گردد. انتخاب دیگ برای سیستم های کوچک بر مبنای ظرفیت خالص انجام می شود ولی در دیگ های بزرگتر، انتخاب دیگ بر مبنای ظرفیت ناخالص انجام می شود. تعیین تعداد دیگ های مورد نیاز برای هر پروژه با توجه به دفعات وقوع و ماهیت بارها صورت می پذیرد.
با این حال علاوه بر خرید بویلر استاندارد که حتما در ساخت آن و سازنده آن می بایست دقت نمود می توان با کمک از تجهیزات کنترل و ابزاردقیق از وقوع اتفاقات احتمالی تا 90 درصد جلوگیری کرد تجهیزاتی نظیر فلومترهای ورتکس جهت کنترل و بهره وری سوخت مصرفی بویلر ها ، تمپرچرهای دما ، ترمومتر های دیجیتالی و آنالوگ ، لول کنترل ها و بکار بردن آنها در پایپینگ و تاسیسات اصلی صنایع که نقش بسزایی در راندمان بویلر ها و سوخت مصرفی و از همه مهمتر کیفیت بخار خروجی که در اصطلاح زبان مهندسی از بوجود آمدن بخار مرده ایفا جلوگیری می کند .
ما در این راستا تمام تلاش خود را بکار گرفته که در ابتدا با ارائه دیگ های بخار که با استاندارد های جهانی در کشور و خارج کشور ساخته شده و توسط برند هایی نظیر ماشین سازی اراک ایران ، UNILUX  کانادا و… بصورت اورهال شده صد در صدی توسط تیم فنی و مهندسی خویش و بروزرسانی آنها هم در بحث خرید با قینت مناسب و هم در حیطه کنترل و ابزاردقیق موتورخانه ها و پایپینگ صنایع با ارائه بهترین و مطمئن ترین تجهیزات که ما در اختیار صنعت قرار میدهیم ، تا صنایع با هر چه بهتر شدن زیر ساخت های تولید بتوانند تولیداتی با کیفیت بیشتر در راستای حمایت از تولید ملی را داشته باشند .


شرکت صنعت ماندگار نماینده رسمی ماشین سازی اراک در قزوین با ارائه دیگ های بخار نو و یا دسته دوم ماشین سازی اراک ( استوک و کارکرده ) در قزوین می باشد و آمادگی ارائه این خدمات به سراسر کشور را دارد ، همچنین نمایندگی برندهای معتبری در زمینه تجهیزات صنعتی مانند اشتعال اراک و شرکت ابزار دقیق عیوض ارائه دهنده ی خدمات فروش و پس از فروش دیگ های بخار واتر تیوب و فایرتیوب ، آبگرم و انواع ملزومات لایت گاز و گازوئیل بویلر ، نواع مشعل های ایرانی و خارجی از جمله وایساپ آ لمان ، انواع تجهیزات کنترل و ابزار دقیق ENDRESS+HAUSER , ROSEMONT , ABB و دیگ دسته دوم ماشین سازی اراک ( استوک ، کارکرده ) و … ، فروش انحصاری انواع ترمومتر دما ، گیچ فشار TRERICE آمریکا در ایران بصورت واردات مستقیم از اروپا آماده ارائه خدمات هرچه بهتر به صنعت می باشد و بسیار مفتخریم که با کمک به صنعت ایران راه را برای پیشرفت هر چه بیشتر کشورمان ایران عزیز هموار می سازیم .

 

آدرس: قزوین شهرک صنعتی لیا جدید انتهای خیابان کاوشگران جنوبی

شماره های تماس:

  • 02833454558
  • 02833454559
  • 02833454207

 

برچسب ها : شرکت صنعت ماندگار,صنعت ماندگار,نماینده ماشین سازی اراک,اشتعال اراک در قزوین,نماینده اشتعال اراک,نماینده ماشین سازی,دیگ بخار,فروش دیگ بخار,دیگ بخار دست دوم,دیگ بخار نو,خرید دیگ بخار,ماشین سازی اراک قزوین

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *